GÜLŞAH BAŞANDAÇ

Uzman Spor Fizyoterapisti

 

GÜLŞAH BAŞANDAÇ

Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitiminin bir kısmını Hollanda’da tamamladı. Lisans sonrası ilk olarak manuel terapi, ortopedik rehabilitasyon, klinik pilates alanında çalıştı. Spor kulüplerinde takım fizyoterapisti olarak, Türkiye Futbol, Basketbol, Voleybol ve Taekwondo Federasyonları gibi pek çok farklı disiplinden takımda ise, milli takım fizyoterapisti olarak görev aldı.

Türkiye’nin sayılı sporcu sağlığı ve atletik performans geliştirme merkezlerinde, performans testleri, raporlama, yaralanma risk analizi ve sportif rehabilitasyon alanlarında yerli, yabancı ve olimpik sporcular ile çalıştı.

Hacettepe Üniversitesi Spor Fizyoterapistliği lisans üstü eğitim programından bilim uzmanlığı‘nı (M.Sc.) aldı ve aynı yıl doktora (Ph.D.) programına başladı. Halen doktora programına (tez dönemi) devam ediyor.

Şuan PT_ACADEMY’de kurucu fizyoterapist olarak, Milli takımlarda takım fizyoterapisti olarak ve Acıbadem Üniversitesi’nde ise Öğretim Görevlisi olarak akademik, klinik ve saha çalışmalarını devam ettiriyor.

Mesleki ilgi alanları sporcu sağlığı, fonksiyonel egzersizler, hareket ve duruş (postür) bozukluğu analizi, yaralanma risk analizi, kas-iskelet ve spor yaralanmalarının rehabilitasyonu, manuel terapi, meslek dışı ilgi alanları ise; ekstrem sporlar ve klasik sanat müziği.