Yaralanmalardan Korunma Yolları Risk Analizi Testi

Ghent Üniversitesi ve Vrije Universiteit Brussel (VUB) tarafından kurulan SpartaNova yazılımı ile sporcuların yaralanmalarının önlenmesi, rehabilitasyonu, eğitimi ve atletik performanslarının gelişimlerinin takip edilmesi ile ilgili uzman uygulayıcılar sporcuyu test eder, kanıta dayalı normlar ile dünya standartlarında karşılaştırmalı bir şekilde raporlar ve yorumlar. Sporcunun takibi ve gelişimi için sporcu ile birebir çalışma imkanı dışında uzaktan-çevrimiçi olarak profesyonel bir şekilde spor bilimini hayata geçirebilir.

Bilim ve saha içi uzman partnerleri sayesinde yazılım, güncel araştırmalardan ve testlemelerden gelen bilgileri sisteme entegre ediyor ve bu durum yazılımı sürekli olarak güncellemeye olanak sunuyor.

Fizyoterapi ve spor tıbbında, her yaş ve düzeydeki atletin yaralanmalarının önlemesi, kanıta dayalı tarama-testleme ve performans gelişimin takip edilmesi üzerine inşa edilmiş yeni bir konsept sunuyor. Birçok ülkede artan sayıda yazılımı kullanan profesyonel ve saha içi uzman, SpartaNova’yı standart uygulamaları olarak tanımış, vizyonunu ve metodolojisini benimsemiştir. SpartaNova’nın dünya çapındaki platform ve ağının genişlemesi, atletlerin en verimli performansa ulaşmasına yardımcı olacak güncel normlara ulaşımını her geçen gün kolaylaştırmaktadır.

Yazılımın Modülleri

Koruma

Zayıf noktalarınızı en iyi nasıl öğrenip onlarla başedebilmek için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Yaklaşık 2 saat süren spora özgü tarama yöntemi ile, SpartaNova uzmanınız yaralanma risk profilinizi çıkarıp, ardından riski azaltmak için en iyi egzersizlerin ne olduğu konusunda hazırladığı rapor ile önerilerde bulunabilir.

Ardından, profilinizi ziyaret edip, eğitim programınızı alabilir ve uzmanınızla iletişim kurmak için kendi hesabınıza çevrimiçi giriş yapabilirsiniz. Her risk faktörü kendi egzersizini kapsar ve herbiri minimum ekipman ile evde yapılabilecek şekilde tasarlanmış egzersizlerdir.

 • Sportif aktiviteye özgü yaralanma risk faktörünün taraması
 • Fotoğraf ve video desteği ile kişisel antrenman programının takip edilmesi
 • SpartaNova ağındaki size en yakın uzman ile çalışmak

Yaralanmalardan Korunma Yolları Risk Analizi Testi service prevention

Rehabilitasyon

Yaralanma riski herzaman vardır ve asıl rahatsız edici şey atletin yaralanma öncesi durumuna geri dönme sürecidir. Rehabilitasyon modülü, emin ve güvenli bir şekilde oraya ulaşmanıza yardımcı olur – başka bir aksama ve terslik çıkarma olasılığı daha azdır. İlerlemeniz, kanıta dayalı testler ve doğru alıştırmalar hakkında açık bir rapor sunarak, güvenle yolunuza devam edersiniz.

 • Yaralanma öncesi aktivite düzeyinize güvenli bir şekilde geri dönün
 • Test ve egzersiz programları, sakatlığa özgü rehabilitasyon hakkındaki en yeni araştırmalara dayanır.
 • Rehabilitasyon sürecinde fizyoterapistinizle doğrudan iletişim yolunu koruyun

Yaralanmalardan Korunma Yolları Risk Analizi Testi service rehab

Performans

Performans modülü ile, size özel antrenman veya kondisyon seviyenizi değerlendirmek ve daha fazla hedefe yönelik antrenman yapabileceğiniz alanları belirlemek için SpartaNova uzmanı tarafından oluşturulan performans ve sağlık testlerini içerir. Test sonuçları ve eğitim programları kişisel hesabınızda çevrimiçi olarak danışılabilir.

 • Performans seviyeniz ve yaptığınız spor için gerekli yetenekleriniz hakkında gerçek kanıtlar alın
 • Dünya standartları ile karşılaştırılmış test sonuçlarınız antrenmanınızın hangi aşamasında yoğunlaşmanız gerektiği konusunda size yol gösterir.
 • Test sonuçlarınız ve antrenman programınıza çevrimiçi ulaşabilirsiniz.

Yaralanmalardan Korunma Yolları Risk Analizi Testi service performance

Antrenman

Programınızı her yerde yanınızda götürün – ya da takip edilmesi kolay bir sürümü yazdırın. Bireysel antrenman programınız, yaralanma risk profilinize, rehabilitasyon kriterlerine veya performans parametrelerine dayanmaktadır. Tüm egzersizlerin, fotoğraf ve videolarının yanı sıra, bunları mümkün olan en iyi şekilde yürüttüğünüzden emin olmanıza yardımcı olacak açık ve basit talimatları vardır.

 • Tüm video, fotoğraf ve metin açıklamaları ile yüzlerce egzersiz
 • Her egzersizi kişisel takviminizde planlayın ve kaydedin
 • Programınız sizin kendi hareketlerinize özel dizayn edilmiştir.

Yaralanmalardan Korunma Yolları Risk Analizi Testi service training 2

İzleme ve Takip Etme

Vücudunuza iyi bakıyorsunuz – ama mental adaptasyonunuz nasıl?
Kendi antrenman alışkanlıklarınızı bir kenera bırakın. SpartaNova’ya günlük antrenman çıktılarınızı ve nasıl hissettiğinizi kaydederek, geçmiş antrenman verileri ışığında sistemin size tavsiye edeceği programı uygulayarak kendinizi zorlamadan limitlerinizi zorlayın. Bazen yavaşlamak, tamamen dinlenmekten daha kolay olacaktır. Spor bilimini hayata geçirmek, aşırı zorlanacağınızı düşündüğünüz antrenman yüklenmelerinize karşı adaptasyonunuzu kolaylaşacaktır.

 • En iyi hissettiğiniz yerde kendi temelinizi oluşturun
 • Günlük uygulama aplikasyonu ile antrenman yükünüze kişisel geribildirim verin
 • Egzersiz yönetim modifikasyonlarınız ile aşırı zorlamaların önüne geçin

Yaralanmalardan Korunma Yolları Risk Analizi Testi service monitoring 2

YARALANMA RİSK ANALİZİ TESTİNİZİ YAPTIRMAK İÇİN LÜTFEN BİZE ULAŞIN